7.5m niisutusvoolik 16mm veepaagiga ühendamiseks
  • 7.5m niisutusvoolik 16mm veepaagiga ühendamiseks

7.5m niisutusvoolik 16mm veepaagiga ühendamiseks

Madalsurve imbtoru kastmiseks veetünniga, standard läbimõõduga 12.5/16 mm. Kasvuhoonesse või aiamaale. Maa peale või maa alla. 7.5 meetrine rull (NB! pikkus võib kõikuda +/- 3%). Saad teha endale sobiva plaaniga veepaagiga kastmissüsteemi.

13,17 €
Kogus
saatmine 24h jooksul

Kirjeldus

Kastmise imbtoru on pinnasesse paigaldatud niisutussüsteem. Poorne ja painduv kummist imbvoolik hakkab mulda paigaldatuna „higistama“, mulla kapillaarsus tõmbab voolikust vett asendamaks puude, taimede, viljade jm.poolt ära kasutatud vett. Tänu sellele viiakse vesi, hapnik ja toitained ühtlaselt läbi mulla otse juurteni.

 

12.5mm läbimõõduga madalsurve imbtoru andmed:

  • Optimaalne rõhk töötamisel 0,7 bar

  • Maksimaalne pikkus töötamisel 25 m. Võib ka katsetamise teel proovida pikemat ühte otsa, kui 25 m ja ühendamist veekraaniga pikemate otsade puhul.

  • Harude vahe 50-100 cm

  • Vee kasutamine 2-4 liitrit meetri kohta tunnis

  • Lihtne ühendada juba olemasolevate voolikute otsa

  • Imbtoru võimaldab kasta õrnalt aga täpselt nii pinnapealselt kui ka maa all (pinnase sisse paigaldatud niisutussüsteem) ja kasutab 70% vähem vett kui tavameetodid.

  • Pinnase -alune imbtoru peaks olema maksimaalselt 15 cm sügavusel maapinnast

  • Kasutamiseks koos 16mm liitmikega

  • Komplektis liitmikud, 3/4 keermega kork ja isane 3/4 keermega kiirliitmik

 

Kuidas aitavad imbtorud Teil raha kokku hoida?

Lastes veel otse pinnasesse imbuda! Imbtorude poorsed voolikud viivad vee otse sinna, kuhu taimedel seda kõige rohkem tarvis on –juurte juurde.

 

Niisiis säästate...

Aega – enam pole tarvis liigutada tülikaid sprinklerisüsteeme või käsitsi peenraid kasta.

Raha – väiksem veekulu tähendab väiksemaid arveid

Taimi – nad saavad täpselt õige koguse vett ja kuna ei toimu pritsimist, on kontrolli all ka lehehaigused.

Keskkonda – säästate vett ja kasutate ümbertöödeldud toodet.

 

Madalsurve imbtoru voolik eraldab veepiisku läbi oma poorsete seinte madala veesurvega. Tavalist kodust veesurvet saab meie müüdava surveregulaatori (vähendaja) abil vähendada kuni 5 korda. Ühendamiseks liitmikega kasta imbtoru enne kuuma vette, nii tekib tugev veekindel ühendus. Imbtoru sobib ideaalselt taimede, juurviljade, viljapuude, lillepeenarde, muru, hekkide jm. valikuliseks kastmiseks. Kustutab ka probleemsete juurviljade – kartulite, lehtsalati ja põldubade – mis muidu vajaksid pidevat kastmist, janu. Imbvoolikut on lihtne ühendada tavalise kummivoolikuga ja seda saab parajaks lõigata terava noa või tööstuslike kääridega. Imbtoru on keskkonnasõbralik ja valmistatud täielikult taaskasutatud materjalidest. Sinu parim abiline aiatöödes sobib nii madal- kui ka kõrgsurvega kastmiseks. Tavalist kummivoolikut saab imbtoruga ühendada erinevate liitmike abil, seega saad niisutuse suunata täpselt sinna, kuhu vaja ning vältida nende alade kastmist, mis seda ei vaja. Parima tulemuse saavutate paigaldades imbtoru ühtlasele pinnale, niiskus kandub kuni pool meetrit voolikust mõlemale poole. Tavasurvega kasutamiseks mõeldud voolikuid saab ühendada kodusesse veevärki või pumbaga, kõrgsurve voolikud aga saavad vett tünnist või vihmaveevaadist ja töötavad gravitatsiooni jõul. Mida kõrgemalt vesi tuleb, seda suurem on surve ning kiirem veevool. Kasutage kindlasti suurt veetünni, kuna survet mõjutab ka olemasoleva vee hulk. Tünni kõrgusest maapainnast  oleneb samuti veesurve tugevus. Hoidke tünnid kastmise ajal vett täis, kuna see hoiab surve maksimaalsena.

Madalsurve imbtoru kasutatakse ainult kuni 25 m pikkuses, kuna temast immitseb vett palju lihtsamini kui kõrgsurve torust. Seda tüüpi niisutustoru töötab kõige paremini väikeste vahemaade tagant. Madalsurvevoolikuid ei tohi ühendada peakraaniga, kuna ükskõik milline surve peale loomuliku gravitatsiooni tekitab olukorra, kus vett hakkab rohkem välja immitsema kraanile lähimas vooliku osas, ning väga vähe jõuab vooliku lõppu. Laske imbtorul lihtsalt veega täituda, ilma mingisuguse surveta.

Imbvoolik sobib suurepäraselt kasvuhoonetesse, istandustesse, suurtesse koduhoovidesse, iluaedadesse, spordiväljakutele, sh.golfi- ja jalgpalliväljakutele või sarnastele muruga kaetud pindadele, mis vajavad pidevalt kastmist. Vahel võib teha ka süvakastmist, see tugevdab taimede ja juurviljade juurestikku. Laske veel poole tunni jooksul immitseda umbes 25 cm ulatuses mulla sisse ja siis kontrollige märgumise sügavust. Vajadusel muuta kastmise aega. Kui imbtoru ulatuses on näha kuivemaid piirkondi, võib toru olla ummistunud. Selle parandamiseks võtke vooliku otsast kork ära ning laske survega vett läbi , et eemaldada võimalik praht, seejärel võib vooliku taas ühendada.

Kastmis imbtoru sobib suurepäraselt kasutamiseks ka juhul, kui Teie piirkonnas peaks esinema veevarustuse häireid, kuna kasutab saadaval olevat vett optimaalselt. Tänu imbtorule jätkub vett kauaks! Talvel tasub voolikut hoiustada siseruumides, nii pikendate tema eluiga. Enne hoiule panekut puhastage ta prahist, peske seest ja keerake lõdvalt rulli. Meetrikaupa müümise põhiline eelis on see, et saate ise lõigata parajaid juppe ja kasutada ühe või mitme ala kastmiseks. Parima tulemuse saavutamiseks rulli enne kasutamist voolik lahti ja lase seista 24 tundi.

Multšiga katmine aitab hoida niiskust ja vähendada aurustumist.

 

NB! Anname oma toodete õigeks kasutuseks soovitusi, kuid ei vastuta juhul, kui tooted ei toimi ebapiisava surve puhul, näiteks kui veetünnidest tulev vesi on vähese koguse vee tõttu madala survega või kui kasutatakse liiga pikka voolikut.

 

Meie e-poes on saadaval kõik vajalikud 16 mm liidesed - sulgemiskork, T-liides, ristliides, otseühendusliides, vahekraanid, veesurve regulaator, spetsiaalne imtoru vahele ühendatav veefilter mustuse eemalhoidmiseks jne. 

Toote üksikasjad
10 Tooted